Noa Rideklub

banner 15

Rangliste 2015

 

  

Dressur Hest:

     
1. Connie Borschau og Jaguar Gersdorf 64 point
17. Slagelse Rideklub 2. plads LA1
18. Slagelse Rideklub 3. plads LA2
4. Ertebjerggaard Sportsrideklub 3. plads LA2
4. Erteberjggaard Sportsrideklub 3. plads LA4
21. Noagård Rideklub 2. plads LA2
21. Noagård Rideklub 2. pladsLA4
  Odsherreds Rideklub 1. plads LA3
  Odsherreds Rideklub 2. plads LA5
12. Nordvestsjællands Rideklub 2. plads LA4
12. Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LA6
     
     
     
2. Mathilde Merry Pedersen og Daylie 58 point
4. januar Møllebakkens Rideklub 2. plads MB0
14. marts Heslegård Sportsrideklub 3. plads MB1
20. marts Holte Rideklub 3. plads MB1
4. april Nyskovens rideklub 1. plads MB1
4. april  Nyskovens Rideklub 2. plads MB2
22. maj Hovgaard Ridecenter 5. plads MB1
2. juli Hjallerup Rideklub 2. plads MB1
23. august Ringsted Sportsrideklub 4. plads MB kür
     
     
     
Jan Møller Christensen og Rossetti 36 point
4. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads MB0
4. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads MB2
10. april Solrød Rideklub 1. plads MB1
11. april Solrød Rideklub 1. plads MB2
     
     
     
3. Helene Koefoed-Nielsen og Ibanos 37 point
24. maj Ringsted Sportsrideklub 3. plads MB0
7. juni Karlslunde Rideklub 3. plads MB0
23. august Ringsted Sportsrideklub 6. plads MB kür
31. oktober Heslegård Sportsrideklub 4. plads TCJ
1. november Heslegård Sportsrideklub 3. plads MB kür
     
     
     
Lene Bæk Hansen og Svenbjergs Han Solo 32 point
22. februar Vemmelev Rideklub 1. plads LA1
19. april Nordvestsjællans Rideklub 3. plads LA2
2. maj Holbæk Rideklub 3. plads LA2
10. maj Algestrup Rideklub 2. plads LA2
24. maj Ringsted Sportsrideklub 4. plads LA2
30. maj Odsherreds Rideklub 1. plads LA
     
     
     
Pia Wulff Dileng og Ashley Lindebjerg 24 point
23. maj Rideklub Vestsjælland 2. plads LD2
16. juni Ringsted Rideklub 1. plads LC2
21. juni Noagård Rideklub 2. plads LC2
2. juli Odsherreds Rideklub 3. plads LC2
2. juli Odsherreds Rideklub 2. plads LC1
3. juli Odsherreds Rideklub 2. plads LC2
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Fredendals Dicaprio 23 point
9. maj Stenlille Rideklub 2. plads LA1
10. maj Stenlille Rideklub 1. plads LA1
21. juni Noagård Rideklub 2. plads LA1
3. juli Odsherreds Rideklub 4. plads LA1
     
     
     
Helene Koefoed-Nielsen og Jakas Lunik 21 point
1. februar Midtsjællands Rideklub 2. plads LC1
1. februar Midtsjællands Rideklub 1. plads LC2
30. august Algestrup Sportsrideklub 1. plads LA2
10. oktober Faxe køre- og Rideforening 3. plads LA2
     
     
     
Mathilde Worm og Corina 19 point
1 februar Ågerupgaard Sportsrideklub 1. plads PSG kür
2. maj Holbæk Rideklub 2. plads PSG
     
     
     
Jan Møller Christensen og Lazanta Havdal 18 point
10. april Solrød Rideklub 2. plads MA2
11. april Solrød Rideklub 2. plads PSG
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Henna Von Hestebjerggaard 17 point
4. april Ertebjerggaard Sportsrideklub 2. plads MB0
28. juni Ringsted Sportsrideklub 1. plads MB0
     
     
     
Helle Oldenborg og Lundebakkens Tobias 15 point
23. juli Vindinge Rideklub 1. plads LA4
28. juli Sportsrideklubben Vallensbæk 2. plads LA4
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Stald-Majbøl's Scherlock 14 point
15. marts Midtsjællands Rideklub 2 plads LC1
15. marts  Midtsjællands Rideklub 1. plads LC2
14. maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LC2
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Helouis Von Hestebjerggaard 9 point
21. juni Noagård Rideklub 1. plads MB0
     
     
     
Cindy Faber og Vemmetofte Sternchen  9 point
13. juni Ringsted Rideklub 1. plads MB0
     
     
     
Susanne Onstrup og V8 8 point
12. august Nordvestsjællands Rideklub 2. plads MB0
     
     
Jan Møller Christensen og Tootsie Havdal 7 point
3. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads LA1
     
     
     
Sascha Gravesen og Ribeauvillé 5 point
21. juni Noagård Rideklub 1. plads LC2
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Uniqhors White Star 5 point
23. maj  Rideklub Vestsjælland 1. plads LD2
     
     
     
Pia Wulff Dileng og Rosengårdens Delius 4 point
10. april Vindinge Rideklub 6. plads LA5
     
     
     
Natalie Wulff Brix og Hedegårdens Delux 3 Point
18. april  Ringsted Rideklub 8. plads LA2
     
     
     

Dressur Pony:

   
     
1. Laura Brostrup Larsen og Burton's Baya 82 point
3. januar Møllebakkens Rideklub 2. plads PRT
17. februar Middelfart Rideklub 3. plads PRI
18. februar Middelfart Rideklub 5. plads PRT
22. februar Vejle Rideklub 3. plads PRI
19. april Solrød Rideklub 4. plads LA6
17. maj Hvalsø Rideklub 3. plads PRT
6. juni Holte Rideklub 2. plads PRT
14. august Hovgaard Rideklub 7. plads PRT
30. august Vallensbæk Rideklub 2. plads PRI
13. december  Hillerød Rideklub 1. plads PRI
     
     
     
2.Isabella Christensen og Lundemarksgårds Layout 45 point
20. juni Noagård Rideklub 2. plads PRI
14. august Hovgaard Rideklub 3. plads PRI
20. september Slangerup Lynge Rideklub 2. plads PRI
11. oktober  Faxe Køre- og Rideforening 1. plads PRI
13. november Solrød Rideklub 2. plads PRI
     
     
     
3. Sascha Gravesen og Orlando 9 point
18. april Faxe køre- og Rideforening 2. plads PRI
     
     
     
Jasmin Faber og Kagemand 9 point
9. maj Stenlille Rideklub 1. plads LC3
27. juni Stenlille Rideklub 2. plads LC3
     
     
     
Isabella Christensen og Leo 6 point 
4. januar Møllebakkens Rideklub  2. plads LA2 
     
     
     

Spring Pony:

   
     
1. Sidse Krogh Larsen og Lotus 63 point
7. februar Kongelundens Rideklub 4. plads LA*
7. februar Kongelundens Rideklub 1. plads LA**
14. februar Faxe køre- og Rideforening 4. plads LB*
14. februar Faxe køre- og Rideforening 2. plads LA*
7. marts Vemmelev Rideklub 1. plads LB**
28. marts Aagerupgård Sportsrideklub 6. plads LB*
28. marts Aagerupgård Sportsrideklub 2. plads LA*
17. maj CapaCity 4. plads LB*
17. maj CapaCity 3. plads LA*
31. maj Odsherreds Rideklub 1. plads LA**
4. juli Odsherreds Rideklub 4. plads LB
     
     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.