Noa Rideklub

banner 15

Ranglister 2013

 

Dressur Hest

 

1. Lene Bæk Hansen og Goodman Alfarvad Z 36 point
16. marts Odsherreds Rideklub 1. plads LA4
20. april Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LA4
5. maj Odsherreds Rideklub 3. plads LA4
12.   Holbæk Rideklub 3. plads LA4
27.   Nordvestsjællands Rideklub 2. plads MB0
       
2. Mathilde Koefoed-Nielsen og Davinci SD 33 point
27. januar Møllebakkens Rideklub 2. plads MB0
3. februar Slagelse Rideklub 2. plads MB2
18. august Slagelse Rideklub 2. plads MB0
18. augusr Slagelse Rideklub 1. plads MB2
       
3. Bianca Lunn Hvolbøll og Janus Lundsgård 27 point
24. februar Vemmelev Ridecenter 4. plads LB2
20. april Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LB2
20.   maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LB2 
20.   maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LB3 
16.   juni Algestrup Rideklub 1. plads LB3 
       
  Jan Christensen og Fredendals Zig Zag 18 point 
26. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads LA1
9. marts Herning unghestechampionat 4. plads FEI 5-års
28.   maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LA2
       
  Jan Christensen og Dodo Havdal 16 point
27. januar Møllebakkens Rideklub 3. plads MB3
18. maj Møllebakkens Rideklub 2. plads PSG
       
  Jan Christensen og Dodo Havdal 15. point
26. januar Møllebakkens Rideklub 3. plads MB0
18. maj Møllebakkens Rideklub 2. plads MB0
       
  Mathilde Worm og Corina 14. point 
16. februar Hvalsø Rideklub 3. plads MB3
26. maj Ringsted Sportsrideklub 3. plads Junior Kür
       
  Cindy Faber og Vemmetofte Sternchen 14. point 
20. maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LA1
20. maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LA2
       
  Jan Christensen og Halifax Horsewell 13. point
21. september Møllebakkens Rideklub 1. plads LA1
22. maj Møllebakkens Rideklub 2. plads FEI 5 års
       
  Sophie Christensen og Romanchell-Sølyst 9. point
27. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads MB1
       
  Cindy Faber og Strategi Alstrup 9 point 
28. september Ringsted Rideklub 1. plads MB0
       
  Malene Madsen og Tanholms Hennes 9 point
17. marts Odsherreds Rideklub 2. plads LC2
29. april Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LC2
       
  Rina Bock og Sano Vejleby 6 point 
27. juli Nordvestsjællands Rideklub 2. plads LA1
       
  Sophie Christensen og Ballerina 1 point
31. august Slangerup-Lynge Rideklub 11. plads FEI 4 års
       
  Jan Møller Christensen og Lissau's Barolo 1 point
31. august Slangerup-Lynge Rideklub 13. plads FEI 4 års

 

 

Dressur Pony

 

 1. Helene Koefoed-Nielsen og Brage Stengaard 49 point
18. maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LA6
1. juni Midtsjællands Rideklub 2. plads PRI
20. juli Vallensbæk Rideklub 1. plads PRI
17. august  Slagelse Rideklub 2. plads PRI
28. september september Holte Rideklub 6. plads PRI
30. november Ågerupgaard Sportsrideklub LA6 6. plads
       
2. Helene Koefoed-Nielsen og Røgilds Nikos 30 point
24. februar Hvalsø Rideklub 2. plads PRM
15. marts Sundeved Rideklub 4. plads PRI
16. marts Sundeved Rideklub 5. plads PRT
5. juli Hjallerup Rideklub 4. plads PRI
       
3. Isabella Christensen og Leo 9 point
28. september Nordvestsjællands Rideklu 2. plads LC2
28. september Nordvestsjællands Rideklu 1. plads LC3
       
  Isabella Christensen og Bell 4 point
20. maj Møllebakkens Rideklub 2. plads LC3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.