Noa Rideklub

banner 15

Rangliste 2017

 

Rangliste 2017

Husk at sende Jeres resultater til Bianca Hvolbøll (Kan gøres på SMS eller over Facebook)

DRESSUR, Hest
   
1. Camilla Stengelshøj Madsen & Waga Waga 67 point
7. maj Holbæk Rideklub LA2-A 70,172 % 1. plads
13. maj Odsherred Rideklub LA2-A 69,828 % 3. plads
14. maj Odsherred Rideklub LA2-A 69,655 % 2. plads
25. maj Glostrup Rideklub LA2-A 69,000 % 3. plads
02. august Odsherred Rideklub  LA4-A  68,000 %  3. plads 
05. august Holbæk Rideklub LA4-A 68,500 % 2. plads
19. august Himmelev Rideklub LA4-A 68,000 % 1. plads
10. september Slagelse Rideklub LA4-A 69,600 % 1. plads
24. oktober Himmelev Rideklub LA5-A 68,500 % 2. plads
10. december Odsherred Rideklub LA5-A 70,400 % 1. plads
         
2. Bianca Lunn Hvolbøll & Netstutteriets Smirnoff 64 point
5. marts Nykøbing Falster Rideklub LB2-A 68,330 % 2. plads
5. marts Nykøbing Falster Rideklub LA1-A 72,590 % 1. plads
13. april  Nyskovens Sportsrideklub LA1-A  75,370 %  1. plads 
14. april Nyskovens Sportsrideklub LA1-A 74,074 % 1. plads
14. april Nyskovens Sportsrideklub LA1-A 74,722 % 1. plads
06. maj Holbæk Rideklub  LA1-A  70,370 % 2. plads 
06. maj Holbæk Rideklub LA2-A 68,621 % 4. plads
03. juni  Horns Herred Rideklub LA1-A  75,926 %  1. plads 
24. juni Noagård Rideklub LA1-A 75,741 % 1. plads
24. juni Noagård Rideklub LA2-A 70,69 % 1. plads

 

 

3. Tine Larsen & Zirac A.B.

41 point
7. januar        Møllebakkens Rideklub LA2-A        67,586 %     2. plads
8. januar Møllebakkens Rideklub LA2-A 68,966 % 4. plads
12. februar Odsherred Rideklub LA4-A 70,147 % 1. plads
1. april Vejle Rideklub LA1-A 72,778 % 3. plads
15. april  Ringsted Rideklub  LA2-A  70,000 %  2. plads 
15. april Ringsted Rideklub LA4-A 68,820 % 5. plads
29. juli Møllebakkens Rideklub  LA4-A  71,029 %  1. plads 
Natalie Wulff Brix & Hecula Von Hestebjergård 18 point
6. maj Holbæk Rideklub LC2-A 64,800 % 5. plads
19. maj Vindinge Rideklub LC2-A 77,083 % 1. plads
Tyskland, Trakehner Forbund  4 års  6. plads 
Tyskland, Trakehner Forbund 4 års 7. plads
12. august Trakehner Forbund 4 års 86,600 % 1. plads
13. august Trakehner Forbund 4 års 85,000 % 1. plads
   
Isabella Christensen & Zackino 17 point
24. juni Noagård Rideklub LA2-A 68,621 3. plads
24. juni Noagård Rideklub LA2-A 69,828 2. plads
29. juli Møllebakkens Rideklub LA2-A 74,310 2. plads
         
Cindy Faver & Don Tarquini 9 point
15. april Ringsted Rideklub LA1-A 69,630 % 3. plads
15. april  Ringsted Rideklub LA2-A 69,310 % 4. plads
 
Sascha Gravesen & Ribeauvillé 9 point
22. april Rideklub Vestsjælland LB1-A 68,833 % 3. plads
24. juni Noagård Rideklub LA2-A 68,966 % 3. plads
Berit Jensen & Ellegårdens Utaka 8 point
09. april Hashøj Rideklub LC3 71,000 % 1. plads
10. juni Ringsted Rideklub LC3 66,600 % 4. plads

Mathilde Merry Pedersen & Daylie

7 point
4. februar  Aagerupgårds Sportsrideklub MB0-A 66,154 % 3. plads
Stina Iversen & Knossos
6 point
17. april Baunehøj Rideklub Næstved LA4-A 66,765 % 3. plads
Louise Søborg Dahl & Lacosta-EM 5 point
5. marts Hvalsø Rideklub LA2-A 66,900 % 2. plads


Rangliste 2016

 

 

  

Dressur Hest:

     
1. Connie Bach Borschau og Jaguar Gersdorf
36 point
7. februar Slagelse Rideklub 2. plads LA4
7. februar Slagelse Rideklub 5. plads MB0
9. april Ertebjerggaard Sportsrideklub 2. plads MB2
10. april Ertebjerggaard Sportsrideklub 2. plads LA5
27. august Nordvestsjællands Rideklub 1. plads MB0
     
     
     
2. Stine Toft Christensen og Shaquell Select 27 point
14. august Baunehøj Rideklub 1. plads LA2
10. september Østsjællands Rideklub 1. plads LA2
24. september Odsherred Rideklub 1. plads LA1
25. september Odsherred Rideklub 2. plads LA1
     
     
     
3. Pia Wulff Dileng og Ashley Lindebjerg 25 point
23. april Nordvestsjællands Rideklub 3. plads LC3
23. april Nordvestsjællands Rideklub 4 plads LB3
05. maj Rideklub Vestsjælland 1. plads LB3
26. juni NOA Rideklub 1. plads LB2
16. juli Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LA1
     
     
     
Bianca Lunn Hvolbøll og Netstutteriets Smirnoff 20 point
03. september Frederiksværk Rideklub 7. plads 4-års
27. november Hashøj Rideklub 2. plads LC2
27. november  Hashøj Rideklub 1. plads LC3
11. december Odsherred Rideklub 1. plads LC2
11. december Odsherred Rideklub 1. plads LC3
     
     
     
Isabella Christensen og Romanchell- Sølyst 17 point
26. juni NOA Rideklub 2. plads MB0
30. juli Møllebakkens Rideklub 1. plads MB0
     
     
     
Cindy Faber og Vemmetofte Sternchen 16 point
27. Januar Faxe Køre- og Rideforening 2. plads MB0
27. Januar Faxe Køre- og Rideforening 2. plads MB2
     
     
     
Helene Koefoed-Nielsen og Jakas Lunik 9 point
3. januar Møllebakkens Rideklub 4. plads LA1
3. januar Møllebakkens Rideklub 3. plads LA2
     
     
     
Isabella Christensen og Pontiac af Nøddebogård 5 point
25. juni NOA Rideklub 3. plads LA2
     
     
     
Cindy Faber og Don Tarquini 5 point
27. november Hashøj Rideklub 3. plads LA2
     
     
     

Dressur Pony:

   
     
1.Isabella Christensen og Lundemarksgårds Layout 55 point
3. januar Møllebakkens Rideklub 1. plads PRI
6. februar Slagelse Rideklub 2. plads PRM
26. marts Aagerup Sportsrideklub 4. plads PRT
28. maj Ringsted Sports Rideklub 1. plads PRI
26. juni NOA Rideklub 2. plads PRI
18. september Frederikshavn Rideklub 4. plads PRT
     
     
     
2. Jasmin Faber og Kagemand 30 point
14. februar Vemmelev Rideklub 1. plads LC2
3. april Rideklub Vestsjælland 3. plads LC2
3. april Rideklub Vestsjælland 1. plads LC2
23. april Nordvestsjællands Rideklub 1. plads LC2
23. april Nordvestsjællands Rideklub 2. plads LB2
15. maj Møllebakkens Rideklub 1. plads LA2
     
     
     
3. Jasmin Faber og Maestro 12 point
26. november Hashøj Rideklub 1. plads LB1
26. november Hashøj Rideklub 1. plads LB2
     
     
     
Laura Brostrup Larsen og Burton's Baya 9 point
6. februar Slagelse Rideklub 2. plads LA6
     
     
     

Spring Pony:

   
     
   
     
     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.